Zylfije Haklaj i përgjigjet ish badigardit të Berishës: Kemi një listë me krimet që keni bërë në gjithë Shqipërinë, kriminelë që do përgjigjeni para drejtësisë

Zylfije Haklaj i përgjigjet ish badigardit të Berishës: Kemi një listë me krimet që keni bërë në gjithë Shqipërinë, kriminelë që do përgjigjeni para drejtësisë

Sali Berisha dhe Zylfije Haklaj

Zylfije Haklaj, motra e vëllezërve Haklaj, ka reaguar fill pas një interviste të ish badigardit të Sali Berishës, Sali Lushaj i cili tregoi versionin e tij për vrasjen e Azem Hajdarit.

Përmes një reagimi, Haklaj hedh një sërë akuzash ndaj ish kryeministrit lidhur me zinxhirin e ekzekutimeve në Tropojë dhe gjithë Shqipërinë.

Ndër të tjera ajo shprehet se disponon një listë të disa prej krimeve që janë kryer me urdhër të Sali Berishës në gjithë Shqipërinë, raporton “TemA”.

“Na vjen gërdi me ju kthye ju përgjigje Salehave dhe tradhtareve te kombit. Por i keqi  të bën të keq si veten, se të nxën rrugën e nuk ke ku shkon pa u marr me të.

Por përgjigjen në fakt e morët nga shqiptarët.

Marrja rrinë dhe i zoti nuk rrinë i thonë, një fjale. Fatmir Haklaj e ka pas thanë një fjale, kure te shkoje unë zgjidhen të gjithë zagaret. Tani pas 21 vitesh ja nisen me u zgjidhe zagaret.

Deri ku arrin poshtërsia! Ja kush i ka ngelur Berishës për të shpifur! Nuk do të kishte fat tjetër PD vetëm këtë që ka në ditët e sotme, kur arrin të merret me fundërrinat e kombit.

Gjyshi thoshte njeriu shkon sa shkon dhe kthehet ne brumin e tij. Nuk ka me shkue pa shkue ne gjakun e tij. I keqi  të bën të keq si veten, se të nxën rrugën e nuk ke ku shkon pa u marr me të.

Baba i tije i ka kërcenue kamaret tanë me vdekje ose të dëshmojnë për gjyshin tonë që ka pasur lidhje me kaçakët e Partisë Komuniste. Tradhtarë dhe armiq të Popullit jeni ju që përpiqeni me çdo mënyrë për të sabotuar të ardhmen e vendit.

Ato krime që ju keni bërë përpiqeni t'jua kaloni të tjerëve. Tani dihet mirë kush janë Haklajt dhe kush jeni ju, që keni tradhtuar në çdo sekondë interesat e Atdheut.

Po Ilir Konushevcin e Hazir Malën kush i ka vrarë në vendlindje tradhtare? Çfarë lidhje kishim ne me Ahmet Krasniqin?

Kurrë në jetën tonë nuk kemi pasur asnjë ndikim ose lidhje me këtë ngjarje. Shpifsa dhe ordinere të ndyrë që nuk keni dinjitet as fytyrë.

Do të përgjigjeni para drejtësisë për të gjitha shpifjet dhe vrasjet që keni bërë. Deklaroheni që ata nuk do të ktheheshin të gjallë në Tropojë, tregoni hapur që jeni parti Kriminale.

Në fakt ata nuk do të fëlliqenin duart me ty se ty vetëm shpulla do të jepnin po t'ju dilshe në rrugë sepse nuk do të kishin asgjë tjetër për ty fundërrinë me çdo qenie që ekziston.

Ju paskeni një Liste për ngjarjet e Tropojës, por ne kemi një Liste per krimet qe ju keni bere ne te gjithe Shqiperine“, shkruan Zylfie Haklaj. /Tema

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Realisti: 30/11/2020 01:36

  Shumë nga ju e bëhen o me Salën o me Haklajt, kjo sipas bindjes politike. E vërteta qëndron në mes ma gabimet e meritato e njërës apo tjetrës palë. Tani, që Haklajve u pat hyrë vetja në qejf e s'po e kuptonin ku të ndalonin është e vërtetë. Kush do t'a marrë sipas kanunit, kur je në kuvend burrash e ofendohesh nga dikush që nuk kërkon falje, je në gjak. E këtë e ka bërë vëllai i vogël i Haklajve. Po t'a marrësh me ligj, Berisha në Tropojë atë ditë ka qenë president, dhe në shtetin më të fundit të botës nuk mund t'i gjuash me automatik mjeteve të presidentit e t'ja hedhësh pa probleme. Më e pakta do kalneshe burgjeve. Ky është fillimi, pastaj rrjedha vazhdon, por filluar e kanë Haklajt. Sa për ju motra e Haklajve, keni zgjedhur ngujimi për të shpëtuar e mirë keni bërë. Por me kanun, i ngujuari nuk ka të drejtë fjale, si dhe gjithë rregullat e tjera që i dini mirë. Në të vërtetë dilni me ndonjë intervistë, që keni lista, që dini emra, do bëhet gjygji,etj. Për mendimin tim, rrini atje ku jini, jetoni jetën tuaj, e mos bini pre e gazetave që për rritur pak leximet ju fusin juve në këto valle. Haklajt kanë vrarë dhe janë vrarë, por jo vetëm juve ju ka ndodhur, prandaj boll me këto trillime.

  Përgjigju
 • Rajçori: 28/11/2020 19:18

  Se kush i ka vra Haklajt dihet e din shum mire edhe Sali Lusha e ska te bajne kerkun me Pd as Ps po i ka hy ne hak i familje shum te mire e ja u kan vra vllain. Vllai i vogel i ka vra e ju ka çu fjale e di shum mire edhe Zylfija po lojnat politike ne Shqipni sa here afrohen zgjedhje duhet me hap tym me largu vemenje! Mos i ngatrroni me politike gjanat Haklajt si te tjert kan gjynahet e tyne shajeni sa te doni Kanunin po ka rregullu ma shum pune se krejt shteti i korruptum qe keni ne shqipni. Kush ka vra do vritet vec nqs i asht fal gjaku. Nqs n’a jena te prapametun me kanun venjani emnin si te doni ça jeni ju me politikan prokurora e gjykatsa te korruptum.

  Përgjigju
 • tropojani: 28/11/2020 13:05

  oj zonje e di qe humb azilin po te levizesh e te maresh hak prandaj lene kete muhabet se nuk ke cfar i ben me ketyre.ky lushaj duhet me e mare me shpulla me gjith ate kelyshin e vet qe hiqet kengetar se aq meritojne: shpulla si kurvat se grushtat e gjera te tjera jane per burrat. ky lusha nuk la njeri tu ju lut per ti liruar klyshin nga burgu e bente si kurve neper zyra e tl me njerezit qe kishin ne dore qe ta nxirnin.por Zoti do e bej drejtesine se vetem ai i vjen hak ketyre ....

  Përgjigju
 • Loti: 28/11/2020 12:16

  Krimet e haklajve filluan me vrasjen qe kryen ne malin e Shkelzenit ne vitin 92. Vjedhja e bankes se Tropojes dhe vrasjet qe ata kan kryer para se tu vritej Shkelqimi tregojne per kriminel ordiner. Speciali nga puka qe vrau fatmirin e kernajen, e jalil haklen ishte shok i Hysajt nuk kishte lidhe me salen se ishte badigard i Fatosit. Ju perdoret mulosnanin per ti dhen peshe grupit tuaj kriminel pasi familja mulosmanaj ishte me emer n malsi t gjakoves. Mitingun e pd s e prishet se nuk e lan fatmirin te sillte kuformen ne tropoje para se te vine sala. Tropoja eshte vend me i paster pa ju, lushin, hoxhajt e berishoviqin.

  Përgjigju
  • Nlondon: 28/11/2020 14:07

   Der diku jam me ty se kjo banda haklaj ka kryer shume vrasje ne rreth Tropojen edhe skan len gje pa bo por menduan qe ishin te pa prekshem se menduan qe kurr nuk do u hakmerreshin ata shkuan ashtu sic e merituan tani e kthen politikisht ngjarjet

 • Tuku: 27/11/2020 23:11

  Ore se marr vesh,"Familje Patriotike". Kundra kujt luftuan "Gjermanit". Ngelen neper Telvezione ger ber xher ber.. ca do beni se na i keni fixuar! Njeri flet nga Suedia,e tjetri nga Tirana. Ore futuni ne nje Stadium,perleshuni,dhe pastaj kush te dale nga Stadiumi eshte fituesi.. tip Gladiatorash.

  Përgjigju
  • Nlondon: 28/11/2020 14:13

   Per Albanin qe po shkruan per horrat qe vertet ishte loja pqe te mbeshtetur UÇK por ata u shitshin arme ne at kohe edhe ka patur raste i kan shitur nga 2 her me kamiona armatim edhe grabiten bankat vran njerz me qindra edhe perdhunuan vajza por ata shkuan sic e lypen ne rrtsames

  • Albani: 28/11/2020 10:49

   Ti qeke komplet jasht loje vllai Po ta kesh msu historin e haklajve kan qen mbeshtetes te uck-se ne luften ndaj serbise duke i furnizuar me arme ndersa kundershtaret ishin pal me serbin Po ske faj ti se aq di aq thu edhe komento pa lidhje se nuk rri shqiptari pa fol kot e mkot.

  • Albani: 28/11/2020 10:45

   Ti qeke komplet jasht loje o vllai po ik mos komento kot e me kot

 • Shqiptari: 27/11/2020 20:23

  Me te degjuar e kemi po familja haklaj jan njerez zagar dhe si zagar iken ..nuk dua te mburr berishen po haklat njerez te peshtir shum turp te ket kjo qe mbron familjen e saj me krimet qe kryen vllezerit e saj,ne vend te uli koken te shikoj hallet e shpis se saj merret me te mbrojt familjen ..e di gjth shqiperia qe jeni maskarenj se nuk degjova nje fjal te mire per familjen haklaj..

  Përgjigju
  • Loti: 28/11/2020 12:25

   S ka asgje patriotike ne fise kriminale qe shfrytezuan luften e kosoves per tu pasuruar me shitje armesh. Apo vjedhje bankash. Boll Eshte nxirre tropoja e paster nga patriotizmat tuaj. Ne fund u bet dhe ju si fisi i berishes qe e debuan nga malsi e vet e erdhen n malsi te gjakoves.

  • Puka: 28/11/2020 02:03

   Tu ka djeg buza nga haklajt ty? HAKLAJT i kan ber si i quan ti “krimet” per te mar hakun e vllaut te vogel dhe jo sepse i ka paguar ndnje parti si ka ndodhur me shpellaret e PD. pa meshir ju ka ra atyre zagarve qe jan manipuluar kollaj nga berisha. Dhe sa per dienin tende cdo shqiptar patriotik qe fut kemben ne tropoje ndalet ne Kerrnaje dhe shkon te vizitoj varret ne shej respekti. Diferenca e tyre me ty dhe zagart e PD esht qe ata ngrehin koken lart mburren nga varret dhe nipat e tyre do ju bien klyshave perseri.

  • Berat: 27/11/2020 21:02

   Ku ke fytyr ti hooooo emigrant kur te zesh ne goj fisin haklaj duhet te lash gojen o kelysh

 • O tej: 27/11/2020 20:06

  O Shota e Haklajve leni llafet zbato Kanunin. Hiqni qafe Berishen qe te beheni te besueshem per vendosje nderi ne vend

  Përgjigju
  • Lala i Lushnjes: 28/11/2020 07:36

   Νuk kan më burra o çun i vrau Salehi në bashkpunim me UDB-në.Haklatjt ishin me UÇK-në dhe Saleh Berishoviçi me UDB- në.Ata trima luftuan me Serbinë,Sali kriminelin dhe shtetin që komandohej nga Saliu.

 • 7 Nentor 1917: 27/11/2020 19:43

  Komisare politike dhe kjo. edhe kjo do ja japi jeten partise. cfare perdorimi monstruoz

  Përgjigju
 • Koli: 27/11/2020 19:16

  Kur kam ken i vogel se besoja fjalen sa iken macja minjt lozin por tani po e besoj

  Përgjigju
 • Tani: 27/11/2020 18:51

  Haklajt ishin njerez te beses,,por sali krimineli e ka ne gjak te vrase shqiptare,,, i vrau ata njesoj sic vrau 4 demostruesit ne 21 janar......vetem per te qendruar ne pushtet,,por populli e coi andej nga s'thuhet....

  Përgjigju
  • T t: 28/11/2020 12:59

   Vendi yn kurr nuk ka drejtesi habitem pse nuk fuksionon drejtesia ne vendin ton jan te pushtuar nga frika dhe nga korrupsioni vendi yn eshte nje nga vendet me kriminale dhe ne shtet brenda ka kercenime prandaj nuk hecen drejtesia

 • UN FEN TI PI: 27/11/2020 18:25

  Salmut qeni bastard bershurra do paguaj se sbën për gjith krimet e vjedhjet që i ka bër popullit Shqiptar. Ky qen bastard me emrin salmut nuk ka lën gjë pa bër në ktë tok sa dhe tokës i rëndohet ky me gjith familjen e tij bastarde e analfabete. Salmuti është i vetmi njeri në bot që nuk njeh kunatin e tij o zot si se mer ktë kërm me emrin salmut qenef bastard bershurra.

  Përgjigju
 • jezerca: 27/11/2020 18:22

  Oj moter mos u merr me kta lapera se dy lek si kan. Tropoja e din kush esht sali lusha, rrac ma t keqe ne malsin e gjakives nuk ka, edhe me e keqe se e atij derrit azem hajdarit. Sali lusha ka mbet keq per lek per ket pun ka pranue me dal e me ricetue si nje papagall fjalt e berishs. PD po thermohet cdo dite se kalon dhe zagart do mesin ty shit fara lule dielli se skan ka shkojn.

  Përgjigju
 • Lido: 27/11/2020 17:57

  Sali berisha esht kap shum here duke mashtruar dhe shpifur, por ky njeri Zylfije Haklaj pervecese si ka dal ndonje mashtrim apo shpifje por esht dhe viktim e saliut qe i ka vra vllezer fis. Mos ndalo kurr moter derisa te marresh drejyesin e munguar

  Përgjigju
 • LORA: 27/11/2020 17:52

  Shume respekt per komunikimin tuaj me publikun zonja Z,Haklaj. Jam besimplote se ne kohen dhe vendin e duhur fjala e Juaj(Familjes patriote Haklaj) ka per te qene nje kontribut i vyer per drejtesine qe shqiptaret patriote aspirojne dhe meritojne. Faleminderit .

  Përgjigju
  • Bossi: 28/11/2020 09:28

   Per vrasjen e Azemit nuk ka lidhje as Saliu e as Izeti....Ate e vrau Fatmiri per hakmarrjen e te vellait...eshte e thjesht,mos i komplikoni gjerat..kushdo qe e njihte Fatmirin ai vetem dyshimi se dikush kishte gisht ne vrasjen e Azemit ai i ekzekutonte..Pavaresisht fjaleve te shumta ai kurre nuk dyshonte se kishte direkt gisht Sali Berisha..Ishte Azemi ai qe kishte organizuar cdo gje duke perfituar edhe nga perplasja qe kishte fisi Haklaj me Hoxhaj..kjo eshte e verteta..cdo fjale te tjera jane pallavra

 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi