ZYRTARE/ 7 ndeshje pa fitore, klubi i Premier League shkarkon trajnerin

ZYRTARE/ 7 ndeshje pa fitore, klubi i Premier League shkarkon trajnerin

Jesse Alan Marsch

Jesse Alan Marsch nuk është më trajneri i Leeds United në Premier League. Shtatë humbjet radhazi dhe disfata e fundit kundër Nottingham Forest kanë bërë që drejtuesit e Leeds të shkarkojnë 49-vjeçarin.

Marsch u emërua në stolin e Leeds 343 ditë më parë, pikërisht në 28 shkurtin e 2022. Me 37 ndeshje te Leeds, Marsch mblodhi mesatarisht 1.16 pikë për ndeshje.

Marshc u emërua në stol duke zëvendësuar Marcelo Bielsa-n, teksa rezultatet kanë qenë zhgënjyese. Me shtatë humbjet radhazi, Leeds me 18 pikë mban vendin e 17 pas 20 ndeshjeve në Premier League. Jesse Marsch bëhet trajneri i tetë që shkarkohet në sezonin 2022-23 në Premier League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re