ZYRTARE/ Arsenal godet me cilësi, 'Topçinjtë' i marrin Chelsea-t yllin e ekipit! Jorginho mbetet në Londër

ZYRTARE/ Arsenal godet me cilësi, 'Topçinjtë' i marrin Chelsea-t yllin e ekipit! Jorginho mbetet në Londër

Jorginho

Jorge Luiz Frello Filho i njohur si Jorginho është zyrtarisht futbollisti i Arsenalit në Premier League. 31-vjeçari ka lënë Chelsean pas katër viteve e gjysmë dhe bashkohet me "Topçinjtë" duke qëndruar sërish në Londër.

Kontrata e Jorginho pritet të jetë 2 vite e gjysmë me të drejtë rinovimi, teksa Chelsea arkëton 10 milionë euro + 2 milionë euro bonuse. Futbollisti i kombëtares së Italisë duket se është bindur nga Arteta, me Arsenalin që godet në mesin e fushës me cilësi.

I dalë nga moshat e Hellas Verona, Jorginho ka luajtur me veronezët, Napolin, Chelsea dhe së fundmi Arsenalin. Këtë sezon me Blutë Jorginho ka luajtur në 18 ndeshje dhe ka shënuar dy gola, teksa me Italinë ka qenë në fushë 46 herë dhe ka shënuar pesë gola.

Jorginho

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)