ZYRTARE/ Dështoi të kualifikonte kombëtaren në 1/8 e Botërorit, ish-trajneri i Barcelonës jep dorëheqjen

ZYRTARE/ Dështoi të kualifikonte kombëtaren në 1/8 e Botërorit, ish-trajneri i Barcelonës jep dorëheqjen

Gerard Martino

Kombëtarja e Meksikës është pa trajner. Gerard Martino dha dorëheqjen nga skuadra që e drejtoi për tre vite dhe në 66 ndeshje. Fitorja 1-2 kundër Arabisë Saudite në Katar 2022 nuk i dha të drejtë skuadrës së tij të kalonte në 1/8, duke sjellë largimin e trajnerit italo-argjentinas.

60 vjeçari vendosi të dorëhiqej edhe pse kombëtarja që ai drejton bëri një paraqitje të mirë në këtë Kupë Bote, duke u eleminuar vetëm nga golavarazhi. I lindur në Rosario, Martino me 2.09 pikë për ndeshje ka drejtuar Meksikën në rezultate fantastike.

Më herët Martino ka qenë pjesë e Libertad, Newells, Atlantës, Barcelonës (2013-14) dhe kombëtareve të Paraguajit dhe Argjentinës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit