Zyrtare/ E mbani mend Ergys Kaçen? Ish-mesfushori i Kombëtares firmos në Kosovë

Zyrtare/ E mbani mend Ergys Kaçen? Ish-mesfushori i Kombëtares firmos në Kosovë

Ergys Kaçe prezantohet te Gjilani

Ergys Kaçe, ish-mesfushori i Kombëtares është mesfushori më i ri i Gjilanit në Superligën e Kosovës. 30-vjeçari ka lënë Kalamatën në Greqi dhe ka surprizuar me ekipin e ri, teksa pas 2021 karriera e Kaçes ka ardhur në zbritje.

I dalë nga moshat e PAOK, Kaçe shkëlqeu me ekipin nga Selaniku dhe provoi të luante me Viktoria Plzen dhe Panathinaikos, teksa provoi edhe Larisan dhe Arisin e Selanikut, para se në 2022 të kalonte disa muaj jo fort të mirë te Partizani në Shqipëri.

Veria, Volos, Eolikos dhe së fundmi Kalamata nuk kanë qenë për të në nivelin e duhur dhe tanimë Kaçe që ka luajtur 25 ndeshje me Kombëtaren dhe ka shënuar dy gola, gjen strehë te Gjilani. Kujtojmë se mesfushori ishte pjesë e ekipit kuqezi në Euro 2016 duke luajtur edhe 28 minuta në ndeshjen e parë kundër Zvicrës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg