ZYRTARE/ Fitoi Kupën e Botës, Argjentina rinovon me Lionel Scalonin

ZYRTARE/ Fitoi Kupën e Botës, Argjentina rinovon me Lionel Scalonin

Lionel Scaloni

Lionel Scaloni u konfirmua këtë të hënë si trajner i skuadrës argjentinase të futbollit deri në Kupën e Botës 2026 që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe Kanada.

Lajmi është zyrtarizuar nga Federata Argjentinase e Futbollit përmes një publikimi në kanalet e komunikimit, pak orë para se të nisë ceremonia e ndarjes së çmimeve "The Best", e cila mbahet sot në 21:00 në Paris.

44-vjeçari mori drejtimin e Argjentinës në gushtin e 2018 dhe ia doli të fitojë Botërorin "Katar 2022", duke merituar kontratën e re. Me gjasë Scaloni do jetë edhe trajneri më i mirë i vitit, çmim ky i dhënë nga FIFA.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Deklaratat e Ramës për tensionet në veri të Kosovës, Gashi: Duhet të tregohej më i përmbajtur, na dhemb kur injoron Kurtin dhe Osmanin

Deklaratat e Ramës për tensionet në veri të Kosovës, Gashi: Duhet të tregohej më i përmbajtur, na dhemb kur injoron Kurtin dhe Osmanin