Zyrtare/ Goditje për Holandën, De Jong humbet Euro 2024

Zyrtare/ Goditje për Holandën, De Jong humbet Euro 2024

Frenkie De Jong

Kombëtarja e Holandës ka konfirmuar se ylli i Barcelonës, Frenkie De Jong nuk do të jetë i gatshëm në Euro 2024 për shkak të lëndimit.

“Frenkie De Jong nuk do të marrë pjesë në Euro 2024. Ne jemi me ty, Frenkie”, thuhej në njoftimin zyrtar të Holandës në platformën X.

Të gjithë te “Tulipanët” shpresonin te rikuperimi në kohë i 27-vjeçarit. Por, në mbrëmjen e së hënës, Holanda lajmëroi se De Jong nuk do të jetë pjesë e skuadrës për Europian. Menjëherë reagoi edhe trajneri Koeman i cili nuk nguroi aspak të fajësonte Barcelonën për gjendjen e De Jong.

“Te Barcelona rrezikuan shumë më gjendjen fizike të De Jong dhe tani jemi ne që vuajmë pasojat”, u shpreh Koeman. Ndërkohë, vetë De Jong shprehu të gjithë zhgënjimin që nuk do të jetë pjesë e Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Zjarri i përmasave të mëdha tek tregu në Shkodër, kryebashkiaku Benet Beci në vendngjarje

Zjarri i përmasave të mëdha tek tregu në Shkodër, kryebashkiaku Benet Beci në vendngjarje