ZYRTARE/ Marcelo largohet nga Olympiacos, rikthehet në klubin ku u bë i njohur

ZYRTARE/ Marcelo largohet nga Olympiacos, rikthehet në klubin ku u bë i njohur

Marcelo

Marcelo Vieira do të luajë sërish për Fluminense në Brazil, skuadër ku filloi karrierën dhe nga e cila bëri kapërcimin për të luajtur me Real Madridin. Pas ndarjes me Olympiacos , mbrojtësi brazilian kthehet në shtëpi për të vazhduar karrierën edhe pse në moshën 34-vjeçare.

 “Ka ardhur koha të rikthehem”, ka shkruar vetë Marcelo në rrjetet e tij sociale për të njoftuar rikthimin te Fluminense . Ai filloi karrierën e tij profesioniste përpara se të nënshkruante për Real Madridin në janar 2007. 16 vjet më vonë, me pesë tituj të Champions League dhe një karrierë legjendare pas tij, mbrojtësi i majtë rikthehet në futbollin brazilian.

Me fanellën e Fluminense, Marcelo luajti një sezon në ekipin e parë, një vit i përkthyer në 40 ndeshje, gjashtë gola dhe tre asistime përpara se të shitej te Real Madrid (2007) ku ishte pasardhësi i një tjetër braziliani legjendar si Roberto Carlos.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Egnatia ndëshkon Tiranën, VAR 'ngrin' festën e Dwamena-s

VIDEO/ Egnatia ndëshkon Tiranën, VAR 'ngrin' festën e Dwamena-s