ZYRTARE/ Një pikë nga zona e ftohtë, Valencia shkarkon Gennaro Gattuso-n

ZYRTARE/ Një pikë nga zona e ftohtë, Valencia shkarkon Gennaro Gattuso-n

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso nuk është më trajneri i Valencias në La Ligan e Spanjës. Klubi ka njoftuar se për shkak të rezultateve, palët kanë gjetur dakordësinë për të prishur kontratën pas gjashtë muajve. Vetëm 22 ndeshje drejtoi italiani Valencian, me një mesatare prej 1.18 pikë për ndeshje. 45-vjeçari më herët ka qenë trajner i Sion, Palermos, OFI Crete, Pisa, Milan dhe Napolit.

"Valencia komunikon se të hënën më 30 janar klubi dhe trajneri i ekipit të parë, Gennaro Gattuso, kanë rënë dakord reciprokisht për t'i dhënë fund marrëdhënies kontraktuale që bashkoi trajnerin italian me klubin”, thuhet në njoftimin për shtyp të skuadrës spanjolle.

"Klubi falënderon trajnerin për angazhimin dhe punën që ka bërë gjatë muajve të fundit në krye të ekipit të parë dhe i uron suksese në të ardhmen. Skuadra do të rikthehet në stërvitje të martën më 31 janar, nën urdhrat e Voro González", tregon Valencia.

Me 20 pikë pas 18 ndeshjeve, Valencia mban vendin e 14 në La Liga, një pikë më shumë se zona e ftohtë e renditjes.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit