ZYRTARE/ Pasardhësi i Lampard, Everton prezanton trajnerin e ri

ZYRTARE/ Pasardhësi i Lampard, Everton prezanton trajnerin e ri

Sean Dyche, trajneri i ri i Everton

Sean Dyche është trajneri i ri i Everton në Premier League. 51-vjeçari ka firmosur deri në verën e 2025, me objektiv për të siguruar sa më parë mbijetesën në kampionat. Zëvendësi i Lampard është shprehur i lumtur për këtë aventurë, duke thënë se do  bëjë më të mirën me klubin nga Liverpooli.

“Është një ndër të bëhem trajneri i Evertonit. Unë dhe stafi im jemi gati dhe të etur për të ndihmuar këtë klub të madh të rikthehet në rrugën e duhur. Synimi është të rikthejmë ndjenjën pozitive te skuadra dhe tifozët. Kemi nevojë për tifozët dhe për unitet brenda skuadrës. Evertoni ka kualitet, tani është detyra ime t’i bëj lojtarët të shkëlqejnë sërish”, u shpreh Dyche.

Në karrierën e tij, Dyche ka dretuar Watfordin, teksa nga 2012 deri në 2022 ka qenë trajner i Burnley në 425 ndeshje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Po transportonte cigare kontrabandë për t’i shitur në dyqanin e tij, arrestohet 36-vjeçari në Devoll

Po transportonte cigare kontrabandë për t’i shitur në dyqanin e tij, arrestohet 36-vjeçari në Devoll