Zyrtare/ Rikthim pas 10 vitesh, Napoli emëron trajnerin e ri

Zyrtare/ Rikthim pas 10 vitesh, Napoli emëron trajnerin e ri

Aurelio De Laurentiis dhe Walter Mazzarri

"Mirë se erdhe përsëri Walter". Kështu Aurelio De Laurentiis, në profilin e tij zyrtar në X, zyrtarizoi rikthimin e Mazzarrit në Napoli. Kontratë deri në fund të sezonit dhe nuk ka asnjë lajm për Igor Tudor, i cili ishte në "pole" për një kohë të gjatë pas shkarkimit të Rudi Garcias.

Francezi u përshëndet njëkohësisht me një shënim të ftohtë që u shfaq në faqe. "Napoli ka vendosur të heqë rolin e menaxherit teknik të ekipit të parë nga Rudi Garcia. Faleminderit atij dhe stafit të tij për bashkëpunimin deri sot", njofton Napoli.

Për Mazzarrin kjo është aventura e dytë te Napoli. E para, u kurorëzua me Kupën e Italisë në sezonin 2011-2012. Objektivi është të harrohet Rudi Garcia, i cili i lë napolitanët në vendin e katërt të renditjes me tre humbje në dymbëdhjetë ndeshje. Pa harruar Ligën e Kampionëve dhe kalimin në 1/16 të sigurt.

Rudi Garcia nga ana tjetër do të marrë 2.8 milionë euro, të parashikuara në kontratë për një sezon. Asgjë nuk duhet për Igor Tudor, i cili mbërriti në Romë dje për të takuar De Laurentiis, teksa nuk u gjet akordi.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)