1 vit dhimbje e vetëmohim, Sanatoriumi kthehet në normalitet! 30 pacientë me sëmundje të mushkërive të shtruar te Shefqet Ndroqi

18 Qershor, 17:26

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë i është kthyer normalitetit dhe nuk pret më pacientë të infektuar me COVID-19. Momentalisht ndodhen të shtruar rreth 30 pacientë që kanë probleme me mushkëritë.

“Prej disa ditëve spitali jonë i është kthyer normalitetit në punën e tij. Janë shtruar rreth 30 pacientë me patologji pulmonare si dhe me sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. Për sa i përket futjes së familjarëve në ambientet e spitalit dhe futjes së sendeve personale të pacientëve do të jetë njëjtë si në kohën kur spitali ishte COVID, pasi akoma jemi në pandemi”-tha mjekja pneumologe.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha