25-vjetori i Çlirimit, Rama në Kosovë: Rugova ati themelues, pa të s'do kishte liri! Mesazh Kurtit: S’bëjmë dot pa aleatët e mëdhenj

10 Qershor, 15:22

Kryeministri Edi Rama vlerësoi rolin dhe figurën e Ibrahim Rugovës në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës. Kreu i qeverisë u prit nga presidentja Osmani, ndërsa në axhendë nuk kishte takim me Albin Kurtin. Këtij të fundit i dha mesazhin se nuk mund të ecë para pa aleatët e mëdhenj.