25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Rama mesazh Kurtit: Rugova na kujton sa të vegjël jemi, nuk bëjmë dot pa aleatët e mëdhenj

10 Qershor, 14:00

Nga Kosova, në 25-vjetorin e Çlirimit, kryeministri Rama në fjalën e tij nuk la homologun Albin Kurti pa një mesazh. Ndonëse nuk e përmendi me emër, teksa fliste për Ibrahim Rugovën, Rama tha se ai na kujton se sa të vegjël jemi pa mbështetjen e miqve dhe aleatëve të mëdhenj.