I ftuar ministri i Jashtëm Ditmir Bushati / Pjesa e parë

27 Nëntor 2018, 19:48 | Përditesimi i fundit: 2018-11-28 15:41:49

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati i ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” foli për mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Pejë, marrëveshjet që janë firmosur, kryesorja heqja e tarifave doganore. Referuar vendimit të Kosovës për të vendosur taksë 100% për mallrat serbe, Bushati tha se Shqipëria e mbështet vendimin, por nuk mund të aplikojë të njëjtën gjë për Beogradin.

Përsa i përket vrasjes së ekstremistit grek në Gjirokastër ai rrëzoi hipotezat se strukturat greke kishin gisht, ndërsa shtoi se vijojnë bisedimet për çështjet mes dy vendeve që janë ende pezull. Në fund të intervistës Bushati kishte një përgjigje edhe për ish-kryeministrin Sali Berisha që e akuzoi një javë më parë te ‘5 Pyetjet’ për lidhje me bandat në Shkodër.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha