84-vjeçarja që kurrë nuk e ‘tradhtoi’ veshjen e fshatit, me të shkoi edhe në Gjermani

2 Tetor, 11:17 | Përditesimi i fundit: 2022-10-02 11:18:52

Është rritur me traditat e Dukagjinit. Dhe për këtë arsye, Ajshe Ademaj nga fshati Lubovë qysh e vogël ka pëlqyer çdo detaj të veshjeve tradicionale.

Kategori të tjera