Amnistia, Basha në Report Tv: PS dhe Rithemelimi aleancë kundër SPAK! Vula e PD? Zero shanse të shkojë te Berisha, gjykata të zbatojë ligjin si duhet

9 Prill, 18:18 | Përditesimi i fundit: 2024-04-09 23:09:37

Në një intervistë për emisionin “Studio Live”, kreu demokrat Lulzim Basha akuzoi Rithemelimin si aneks të PS, ndërsa amnistinë e quan një mekanizëm që fal të korruptuarit. Përjashtoi çdo mundësi bashkëpunimi me Ilir Metën e Monika Kryemadhin dhe u shpreh i hapur për të dëshmuar në komisionin hetimor për sistemin TIMS.