Beethoven nuk u helmua por vdiq nga mëlçia! ADN zbulon gjithçka për virtuozin!

23 Mars, 13:58

Shkencëtarët nuk ndalojnë së kërkuari mbi prejardhjen dhe historinë mjekësore të kompozitorit të madh të muzikës klasike Beethoven. Së fundit përmes AND u zbulua se pianisti i jashtëzakonshëm nuk ka vdekur nga helmimi më plumb, por nga sëmundja e trashëguar e mëlçisë sëbashku me alkoolin

Kategori të tjera