Daut Gumeni rrëfen ‘Rrathët e Humbëtirës’: Shqiptarët raportin me lirinë e kanë të shtrembëruar

11 Maj, 15:46

Shkrimtari Daut Gumeni rrëfen përmes romanit “Në rrathët e humbëtirës” raportin me lirinë dhe të vërtetën. Shqetësimin e tij autori e nge përmes disa rrathëve. Në rrethin e parë ndalet te era e fortë e Sterrës, në të dytën tek vithisja, e për të vijuar më pas te vorbulla siberiane, që është socializmi, e më tej tranzicioni i ditëve të sotme

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha