Deklaron votën pro shkarkimit të Metës, gafa e Jenishehrit në Kuvend: Do i dalim zot nipërve dhe mbesave tonë pensionistë

9 Qershor, 15:41

Deputeti i opozitës Selami Jenishehri, gjatë fjalimit të sotëm në Kuvend deklaroi se do të votojë pro propozimit të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës.

Ndërkohë fjala e tij është shoqëruar edhe me një gafë, ku teksa po fliste për vjedhjen e zgjedhjeve, deputeti tha se koalicioni i tij do t'u dalë zot, nipërve dhe mbesave tona pensionist, të cilët iu është mohuar e drejta e votimit.

“Koalicion ynë, i drejtuar nga deputeti Kujtim Gjyzi, i është drejtuar Komisionit të Zgjedhjeve për mos të pasyr pasoja të tilla për vjedhjet dhe është anashkaluar. Nuk është dhënë përgjigje. Ne do ta çojmë në Gjykatë Kushtetuese. Do iu dalim zot, nipërve dhe mbesave tona pensionist, të cilët iu është mohuar e drejta e votimit. Emigrantët nuk mund t’i blihet votat.”, tha Jenishehri.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha