Depozita ra tarraca e pallatit dhe dëmtoi tre makina, Veliaj: Administratori të aplikojë për leje që t’i vendosë nëntokë, do ia aprovojmë brenda ditës

11 Maj, 19:36 | Përditesimi i fundit: 2022-05-11 19:46:16

Pasi Report Tv raportoi dëmet që shkaktoi depozita që ra në një pallat në Tiranë, kryebashkikau Erion Veliaj i bëri ftesë administratorit që aplikojë për leje në Bashki që t’i vendosë depozitat nëntokë. Veliaj theksoi se leja do t’i aprovohet brenda ditës, nga momenti që ai do të aplikojë.

“Nëse administratori aplikon ne i japim brenda ditës për lejet nëntokë. Ftesa për të gjithë administratorët është që nëse lagjja juaj kanë kaluar në 24 orë, duhet ti heqin depozitat, kur nuk ka më nevojë duhet t’i heqin, në atë situatë është përgjegjës administratori i pallatit.  

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha