Dështojnë bisedimet për targat në Bruksel/ BE e ashpër me Kurtin: Nuk pranoi propozimin tonë! Palët treguan papërgjegjshmëri, sjellje jo konstruktive

21 Nëntor 2022, 21:09

“Nuk kemi qenë në gjendje të arrijmë absolutisht asnjë marrëveshje”, kështu deklaroi presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç pas më shumë se 4 orëve negociatat të zhvilluar mes tij, kryeministrit Albin Kurti, një takim urgjent me ftesë dhe i ndërmjetësuar nga kryedipolmati i Bashkimit Evropian Josep Borrell në Bruksel.

    Kategori të tjera