Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti: Perëndimi të mos bëjë presion për Asociacionin

6 Shkurt, 14:24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u bëri thirrje fuqive perëndimore që të mos i bëjnë presion Prishtinës që të pranojë themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, çështje që po rrit tensionet midis Kosovës dhe Serbisë

Kategori të tjera