Fushata kundër dhunës ndaj grave, Ministrja e Shëndetësisë: Me buxhetin e 2022 do të rrisim mbështetjen për gratë e dhunuara! Duhet të forcojmë zinxhirin e solidaritetit

25 Nëntor 2021, 13:20

Nis sot fushata kundër dhunës ndaj grave, që pritet të zgjasë 16 ditë, ndërsa nga foltorja e parlamentit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu premtoi rritje të mbështetjes nga grave të dhunuara me buxhetin e 2022. Sipas Manastirliut, janë 17 qytetarë që kanë rënë viktima të dhunës në familje këtë vit, 12 prej të cilave gra, teksa thekson se dhuna është kambanë alarmi për të çuar në një nivel tjetër fushatën kombëtare kundër dhunës. Ministrja vë theksin edhe te nevoja për forcimin e zinxhirit të solidaritetit.

 

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha