Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017

27 Korrik, 23:08

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK për për rihapje të hetimeve për çështjen e shpërthimit të Gërdecit dhe ish-ministri Fatmir Mediu nuk do rihetohet. 

Ishte gjyqtari Erjon Çela, i cili mori vendimin pa praninë e palëve, ndërkohë që gazetari i Report Tv Arsen Rusta, në emisionin Repolitix ka zbuluar edhe një gabim material, megjithëse gjyqtari ka pasur kohën e nevojshme që të jetë korrekt në një vendim kaq të ndjeshëm.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha