Gjatë dimrit rriten urgjencat kardiovaskulare, mjeku: I ftohti ngushton enët e gjakut, sjell komplikacione

3 Shkurt, 18:44

Urgjencat kardiovaskulare janë rritur ndjeshëm gjatë muajve të dimrit si pasojë e temperaturave të ulëta. Në një intervistë për Report Tv mjeku kardiolog Taulant Gishto thotë se mes të prekurve ka dhe mosha të reja, përdorues të rregullt të lëndëve narkotike, alkoolit e duhanit.

Kategori të tjera