Gjykata kroate vendos: Një muaj paraburgim për shoferin e autobusit ! Avokati: Në asnjë moment ai nuk më tha se ishte në gjumë

27 Korrik, 13:25

Gjykata e Qarkut në Slavonski Brod të Kroacisë ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji  për shoferin e autobusit që u aksidentua të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe u lënduan 40 të tjerë.  Pas marrjes në pyetje, Zëvendësi i Avokatit të Shtetit të Qarkut Franjo Kopunić tha se ata kishin kërkuar paraburgim për të, kërkesë e cila u miratua sot nga Gjykata.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha