Historia e veçantë/ Ish-kampioni i paralizuar prej 4 vitesh, ngrihet në këmbë falë kurës bimore të Ylli Merjes

29 Nëntor 2021, 12:26 | Përditesimi i fundit: 2021-11-29 12:28:59

Një operacion i rëndë do të bëntë që z. Tahir Vola të mbetej I paralizuar për më shumë se katër vite. Në moshën 67 vjecare ndërhyrja e kryer I la ish- kampionit në sportin e Kanotazhit pasoja edhe në memorie. Disa përmirësime të ngadalshme nisën, por z. Tahir ishte I detyruar që ende të përdorte patericën për të kryer ecjet e pakta që bëntë buzë detit. Një takim me mjekun popullor Ylli Merja, duket se i ka ndryshuar jetën, premtimi që pas disa muajsh patericat do të zhduken. Një sfidë që filloi me 18 shtator dhe rezultoi teper e sukseshme per z. Tahir Vola. Rikthehemi në Vlorë në fund të nëntorit për të parë ecurinë shëndetësore të z. Tahir, I cili tashmë është plot energji Një mrekulli përmes kurave bimore bëri të mundur që z.Tahir jo vetëm të mund të ecte pa paterica por edhe të drejtojë makinën.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha