I bllokoi negociatat, Shkupi miraton “vijat e kuqe” ndaj Sofjes! VMRO: RMV s’mund të negociojë identitetin maqedonas me Bullgarinë

29 Korrik, 17:19

Maqedonia e Veriut nuk ka të drejtë të negociojë identitetin e popoullit të saj me Bullgarinë. Rezoluta e propozuar nga VMRO-DPMNE në opozitë, përcakton vijat e kuqe me Sofjen dhe është miratuar pa ndryshime edhe me votat e partisë në pushtet.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha