Ish-këshilltari izraelit për Sigurinë, Hermelin: Palestinezët s’janë komb, por emigrantë të paligjshëm! Jo shtet fqinj me ne, duan të na zhdukin

24 Nëntor 2023, 19:51

Davidi Hermelin, ish-këshilltari izraelit për Sigurinë në Ministrinë e Shtetit, në një intervistë ekskluzive për “Studio Live” në Report Tv ka deklaruar se palestinezët nuk janë komb dhe nuk të jenë shtet fqinj me Izraelin.