Kapja e 400 kg kokainë në kamion, autoritetet e Kosovës: Janë arrestuar 7 kosovarë

17 Maj, 20:41 | Përditesimi i fundit: 2021-05-17 20:45:36

Autoritetet e prokurorisë së Kosovës në një konferencë për mediat lidhur me kapjen e 400 kg kokainë tha se deti tani janë arrestuar 7 persona , shtetas të Kosovës dhe janë shpallur në kërkim edhe disa persona të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje. Autoritete thanë se ato janë identifikuar dhe se po punohet për kapjen e tyre.

 “Janë arrestuar 7 persona te Kosovës, në kërkim te disa personave të tjerë të identifikuar nga policia dhe po punohet për kapjen e tyre. Substanca narkotike është gjetur në një vend në Lipjan, bastisje të tjera janë bërë edhe në vend të tjera! Mund të ketë lidhje edhe me organizata ndërkombëtarë, është fjala për 7 shtetas të arrestuar të Republikës së Kosovës, operacioni është duke vazhduar dhe mund të ketë ndryshime. Në lokacione është bastisur me qëllim gjetjen e substancës narkotike. Janë 7 shtetas kosovar që janë arrestuar. Operacioni është në vazhdim nuk nënkupton që do të ketë të tjerë”, thanë autoritetet e Kosovës.

Ditën e sotme janë kapur në një kamion me pula në Lipjan të Kosovës me 400 kg kokainë e fshehur në 20 arka.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha