Kodi, luftë nervash, gara e premtimeve dhe vetëvendosja në Tiranë

29 Shtator, 07:27

Ish-zv.ministri i Ekonomisë dhe Energjetikës Eno Bozdo ka folur në studion "5 pyetjet nga Babaramo" në Report Tv për deklaratat e kryeministri Edi Rama për rritjen e pagave të personelit mjekësor.

Deputeti i partisë socialiste Adnor Shamti tha në "5 pyetje nga Babaramo" se pavarësisht shtyrjes së votimit të ndryshimeve të kodit zgjedhor në datën 1 tetor mazhoranca nuk do ndryshojë draftin e saj për hapjen e listave dhe koalicioneve parazgjedhore. Për deputetin socialist ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut nuk prekin marrëveshjen e  5 qershorit.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha