Kosova mund të përballet me masa nëse tensionet vazhdojnë! Kurti e Sveçla, mund të shpallen ‘non grata’ nga BE-SHBA

7 Qershor, 20:17

Nëse kryeministri Albin Kurti do të refuzojë propozimin e BE për shtensionimin e situatës në veri, kosova, por edhe vet ai personalisht mund të përballen me sanksionne nga shba dhe komuniteti transatlantik, sic është shpallja non grata. Një nga masat më të ashpra parashikon që KFOR të marrë nën kontroll të plotë veriun e Kosovës, sipas rezolutën 12 44, duke kthyer gjendjen sin ë 2004.  

Kategori të tjera

Shiko të gjitha