Kryeministri belg në Tiranë: Vendet e Ballkanit kanë bërë progres, por ka ende punë! Rusia po përpiqet të destabilizojë, por ne jemi bashkë

6 Dhjetor 2022, 11:24

Kryeministri belg Aleksandër De Croo ka mbërritur në Tiranë për samitin e BE. Në fjalën e tij para mediave De Croo tha se vendet e Ballkanit Perëndimor kanë përparuar shumë por kanë ende punë përpara për të bërë.

Ai foli edhe për Rusinë, ku theksoi se po përpiqet të destabilizojë jo vetëm Ballkanin por edhe BE. De Croo tha se bashkimi i BE -së dhe Ballkanit është përgjigja më e mirë që mund ti jepet Rusisë.

Kategori të tjera