‘Do të strehohen 280 familje’, Rama në Valias ku do të ndërtohen 21 pallate të reja

12 Maj, 13:57 | Përditesimi i fundit: 2021-05-12 14:22:54

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ishte në Valias, Kamëz, ku ka ndjekur nga afër punimet në lagjen e re me 28 pallate ku do të strehohen 280 familje. Pasi është përfunduar infrastruktura nëntokësore, kompleksi i godinave të banimit do të jetë gati në dhjetor së bashku me parkimin, njësitë shërbimit, shëtitoren, kopshtin, çerdhen dhe shkollën aty pranë.Në këtë zonë do të ndërtohen 280 apartamente dhe në dhjetor do të sistemohen të gjitha familjet që kanë banuar në këto pallate. Punimet do të përfundojnë në fund të muajit nëntor. Përveç pallateve ka përfunduar edhe kopshti, ka nisur edhe punimet e çerdhes dhe shkollës.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha