Kulaçi i fatit me miell misri nga zonja Albana

22 Mars, 12:30 | Përditesimi i fundit: 2023-03-22 12:43:08

Kulaç me miell misri

Përbërësit:

  • 450-500 gr miell misri
  • 4 vezë
  • 1 gotë kos
  • 1 gotë vaj
  • 1 lç kripë
  • 1 lç sheqer
  • 1 lç sodë
  • 200 gr djathë

Përgatitja:

Në një tas shtojmë kosin, vezët, vajin dhe i trazojmë. Më pas shtojmë miellin e misrit, pak sheqer, kripë dhe sodë. Në fund shtojmë djathin e thërrmuar. E shtrojmë brumin në tavë dhe e vendosim të piqet në furrë të parangrohur në temperaturën 200 gradë Celsius për 40 minuta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha