Kurti: Forcat tona speciale s'janë në kufi për të demonstruar forcë por për të mbrojtur policët! Deri tani 10 mijë makina serbe kanë marrë targat e përkohshme, zero incidente

27 Shtator, 11:45

10 mijë makina serbe kanë marrë targat e përkohshme në pikat kufitare dhe asnjë incident nuk është regjistruar. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se forcat tona speciale s'janë në kufi për të demonstruar forcë por për të mbrojtur policët kosovarë atje.

 "Sot kam pritur komandantin e KFORI-it. Jemi në kontakt të vazhdueshëm me ndërkombëtarët dhe mekanizmat e tyre të sigurisë. Forcat tona speciale janë në pikat kufitare që të mbrojnë pikat kufitare dhe policët kufitare. Nëse nuk do të ishin forcat tona speciale atje, policët tanë kufitare do të ishin rrezikuar seriozisht. Ka kaluar shifra prej 10 mijë automjetesh që kanë ardhur nga Serbia dhe i kanë marrë targat e përkohshme. Asnjë incident në asnjë pikë kufitare. Ku ka polici të Kosovës nuk ka incidente. Policia e Kosovës është tejet profesionale dhe korrekte, shumë kurajoze. Unë i jam shumë mirënjohës. Ne kemi bërë një ofertë, që t'i heqim të gjithë targat e përkohshme, të lëvizim të lirë", tha ai.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha