Macron: Është koha që Maqedonia e Veriut të fillojë negociatat me BE

11 Qershor, 15:43

Presidenti francez Emmanuel Macron pas takimit m,e kryeministrin Zoran Zaev deklaroi se ishte koha që Maqedonia e Veriut të fillojë negociatat me Bashkimin Evropian dhe shtoi se vendi e tij po kontribuonte në stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha