Masakrat në Serbi, mijëra qytetarë në protestë kundër qeverisë: Vuçiç ik

4 Qershor, 19:04

Dhjetëra mijëra njerëz u mblodhën në kryeqytetin e Serbisë të shtunën për të pestën herë në një muaj, pas dy vrasjeve në masë që tronditën kombin, ndonëse presidenti populist i vendit hodhi poshtë çdo përgjegjësi për krizën dhe injoroi kërkesat e protestuesve për të dhënë dorëheqjen.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha