Me akademik Ali Aliun, të flasësh me gjuhën e Naimit

28 Prill, 22:41

Akademik Ali Aliu, një nga ikonat e kritikës letrare ka studiuar gjithë jetën letërsinë shqipe, duke e trajtuar si një trashëgimi që vjen e krijohet nga një gjuhë e përbashkët dhe në një shtrat të përbashkët historik, pavarësisht tehut ndarës të kufirit mes shqiptarëve

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha