Me Buron Sadik Kacelin, dy thesare arti në një studio!

19 Maj, 23:04 | Përditesimi i fundit: 2022-05-20 20:20:44

Një rrëfim prekës, një jetë mes artit e kujtimeve, ku babë e bir ia përkushtojne gjithë jetën pikturës.  Buron Kaceli, një nga piktorët më të shquar shqiptarë, në një intervistë për Report TV rrefen  krijimtarinë më të re, që u kushtëzua gjatë tri viteve të mbylljes nga pandemia Covid -19 dhe jetën  si biri dhe nxënësi i mjeshtrit të artit shqiptar Sadik Kacelit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha