Ndërprerja e furnizimit me ujë në Krujë pas helmimit masiv, Prefekti i Durrësit: Do shpërndajmë ujë falas për banorët

26 Tetor, 12:21

I pyetur nga gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, se si do të zgjidhet situata e banorëve të Krujës, të cilët tashmë kanë mbetur pa ujë për shkak të ndërprerjes së furnizimit pas helmimeve masive, Prefekti i Durrësit, Roland Nasto, ka bërë me dije se do të shpërndahet ujë falas.

"Do merren masa nga pushteti lokal që të gjithë banorët do të marrin ujë të pijshëm, do shpërndajmë me autobot dhe koli për ujë të pijshëm", tha ai.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha