Nga Poliçani në Gramsh, inxhinier ushtarak Habilaj: Shqipëria mund të prodhojë sërish armë

4 Mars, 19:50 | Përditesimi i fundit: 2024-03-04 21:37:26

Inxhinier ushtarak Memush Habili i ftuar në “Studio Live” me Arbër Hitajn në Report tv tha se Shqipëria mund të prodhojë sërish armë. Ndërkaq ka zbuluar disa detaje uzinave të prodhimit të armëve që ka pasur vendi ynë dhe të asaj ç’ka ka mbetur sot.