Nga rikthimi i të përjashtuarve në PD te ‘pakti’ PS-Rithemelimi, Alibeaj: Sakrifikuan Zgjedhoren! Politika të mbajë duart larg drejtësisë

15 Prill, 19:01 | Përditesimi i fundit: 2024-04-15 22:11:06

Sekretari i Përgjithshëm i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në “Studio Live” në Report Tv ka analizuar arsyet që sipas tij bashkuan PS-në dhe Rithemelimin drejt një dakordësie që riktheu në normalitet jetën parlamentare. Një prej tyre sipas Alibeajt ishte për të “sakrifikuar” Reformën Zgjedhore.