Parlamenti pa opozitë, i ftuar Eduart Shalsi

19 Shkurt 2019, 16:14

Eduard  Shalsi, Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes i ftuar në emisionin '5 Pyetjet' nga Babaramo duke komentuar vendimin e PD-së dhe LSI-së për djegien e mandateve u shpreh se opozita ka dy probleme madhore. "Ka lëvizje që shkojnë nga tragjizmi në komedi, opozita nuk ka ide dhe vizion, qeveria vijon punën. Berisha ka 30 vite në politikë është provuar nga shqiptarët. Kryemadhi protagoniste me një parti të trashëguar nga i shoqi. Kemi Bashën që në tetë vite ka pasur poste drejtuese. Ata kanë dy probleme madhore, njëra është reforma në drejtësi. Janë të pashpresë, të trembur dhe në panik. Në 2013, 2015 dhe 2017 janë përballuar në zgjedhje dhe i pamë si përfunduan' tha ai.

Programe të tjera

Shiko të gjitha