PD çon në Kuvend vettingun e politikanëve, pse po hesht PS?

21 Tetor, 07:09

Repolitix trajtoi propozimin e PD-së që ka çuar në Kuvend amendamentet kushtetuese për vettingun e politikanëve, ndërsa deri tani PS ka heshtur dhe nuk është shprehur për këto ndryshime. Cilat janë propozimet e PD dhe roli i SPAK për vettingun e politikanëve? Kush do e kontrollojë në Kuvend punën e SPAK-ut për vettingun e politikanëve? Propozimet e PD-së për reformën e re territoriale dhe sistemin zgjedhor. Të ftuar në studio Dash Sulaj deputeti i PD dhe firmëtar i ndryshimeve Kushtetuese ,Gent Malko politikan jurist, Kristaq Kume ish kreu i KQZ dhe gazetari Arsen Rusta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha