Përplasje Kosovë-Serbi në Këshillin e Sigurimit të OKB, Osmani: Vuçiç si Millosheviç! Ministri i jashtëm serb: Çohu në këmbë se është edhe presidenti yt

15 Tetor, 21:34

Prania e anëtarëve të Këshillit të sigurimit në organizatën e Kombeve të Bashkuara, nuk i ka penguar liderët e Kosovës dhe të Serbisë që të përplasen ashpër në deklarata. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, duke përmendur krimet e Serbisë në Kosovë, gjatë fjalës së saj e ka krahasuar homologun serb Aleksandar Vuciç me Milloshevicin dhe i ka kërkuar që ta pranojë njëherë e mirë pavarësinë e Kosovës.

 

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha
Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha