Presidenti kroat bën deklaratën shokuese: Kosova i është rrëmbyer Serbisë! Reagon deputetja shqiptare: Fitoi pavarësinë njësoj si Kroacia

30 Janar, 18:59 | Përditesimi i fundit: 2023-01-30 19:07:34

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç ka bërë një deklaratë të pazakontë teksa fliste për mediat kroate ditën e sotme. Ndërkohë që foli për luftën Rusi-Ukrainë, Milanoviç tha se ishte Rusia shteti që kishte bërë aneksimin dhe e krahasoi atë me rastin e Kosovës. Ai tha se Kosova i përkiste Serbisë por u aneksua nga bashkësia ndërkombëtare.

Kategori të tjera