Pse u vra vogëlushi Mateo?-Debati për dënimin me vdekje

18 Nëntor 2021, 07:12

 

Emisioni Repolitix trajtoi ngjarjen e rëndë të vrasjes së 8 vjecarit Mateo në fshatin Grecalli të Fierit nga fqinji. Çfarë e shtyu Klodian Çalamanin të kryejë vrasjen makabër? Pas vrasjes horror, rikthehet debati për dënimin me vdekje. Të ftuar në studio Mimoza Hajdarmataj ish-deputete, Skerdian Kurti Profesor i Kriminologjisë në Fakultetin e Drejtësisë UT, Mirgit Vataj drejtor i Linjës Kombëtare të Ndihmës për Fëmijët ALO 116 dhe gazetari Arsen Rusta. Në lidhje skype gazetari Armand Xhelili, Saimir Vishaj avokat dhe Sorina Koti deputete e PD e cila ka kërkuar publikisht rikthimin e dënimit me vdekje pas kësaj ngjarje.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha