'P’thu të q… tradhtarin”! Debat dhe sharje në Kuvendin e Kosovës

23 Mars 2023, 13:09

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është ballafaquar në Kuvend me opozitën e cila e ka kritikuar për marrëveshjen e Ohrit.

Kurti u shpreh se ”Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku po iu duken sikur të jenë aktivistë të dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje“.

”Por ju jeni dy parti ndryshe, PDK e LDK. Po më kujtohet një deklaratë e Skender Hysenit i cili thoshte Lumir Abdixhiku është Vetëvendosja në LDK“, ka deklaruar Kurti.

Seanca kishte tension. Gjatë deabtit ku po diskutohet rreth marrëveshjes së Ohrit është dëgjuar live një sharje, por nuk dihet se nga kush.

“Q*** tradhtarin e nanës”…. u dëgjua të thuhet pasi kryetari i PDK-së përfundoi fjalën e tij në foltore.